Regnet hindrade inte Sverige på fötter
Trots flera skyfall under torsdagen i förra veckan så anordnades det aktiviteter vid Eriksdalsbadet i Stockholm i samband med manifestationen Sverige på fötter.
Trots flera skyfall under torsdagen i förra veckan så anordnades det aktiviteter vid Eriksdalsbadet i Stockholm i samband med manifestationen Sverige på fötter.
Ett 20-tal personer samlades i Hammarbybacken i Stockholm när ultralöparen och nyblivne EM-åttan på 24h-löpning Johan Steene var på plats och höll löppass i backen.
Premiären av Sverige på fötter lockade tusentals deltagare runt om i landet. På över 50 platser ordnade friidrottsföreningar aktiviteter, bland annat i Kungsträdgården i Stockholm.
Tre veckor av Sverige på fötters träningsprogram är genomförda. Mikael Ekvall ger sina tips hur du ska gå vidare.
Sverige på fötter har nu pågått i sex veckor. Mikael Ekvall ger sina bästa motivationstips.
Nu är hela Sverige på fötter-programmet genomfört. Mikael Ekvall ger tips på hur du ska fira.
This page is using cookies to help give you the best experience possible.
Okay, then I know!Read more
Embed